Polecane miejsca w Szczawnicy

Góry to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Niezwykły klimat i piękne widoki każdego roku zachęcają turystów do wypoczynku na południowych obszarach kraju. Za szczególnie urodziwe uważa się za Pieniny, które kuszą nie tylko krajobrazami, ale i niezwykłym klimatem, który może mieć zbawienny wpływ na zdrowie. Jest to widoczne w przypadku Szczawnicy uważanej za miejscowość uzdrowiskową.

Gdzie zatrzymać się w Szczawnicy?

domki do wynajęcia szczawnicaSzczawnica to jedna z bardziej rozpoznawalnych miejscowości położonych w województwie małopolskim. Piękna okolica połączona z leczniczymi właściwościami tutejszych wód decyduje o atrakcyjności miasta i dużej liczbie turystów. Napływ przyjezdnych gości bezpośrednio wpływa na turystkę i sprawia, że w Szczawnicy znajdziemy wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać i miło spędzić czas. Na bogatą ofertę noclegową miasta składają się hotele, pensjonaty, schroniska, pokoje u prywatnych właścicieli oraz letniskowe domki do wynajęcia Szczawnica jest bardzo zróżnicowana pod względem cen i warunków kwater, dlatego też każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Osoby, które cenią sobie wygodę i najwyższe standardy, mogą skorzystać z oferty tutejszych hotelów. Jeżeli natomiast bardziej cenimy sobie ciszę i spokój, warto zastanowić się nad wynajmem domków letniskowych położonych w niewielkiej odległości od łąk, polan czy lasów. Budowane z dala od miejskiego hałasu domki są dobrą odskocznią od codzienności i towarzyszących nam zmartwień. Wewnątrz budynków znajdują się nie tylko pokoje sypialniane, ale również aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem. Kuchenka gazowa, lodówka oraz zestaw naczyń i sprzętów sprawia, że możemy przygotować sobie posiłek we własnym zaciszu bez potrzeby jedzenia czegoś na mieście. Dodatkowo w domkach znajdują się łazienki wyposażone w toalety, umywalki oraz kabiny prysznicowe. Szczawnica słynie również z wielu atrakcji dla aktywnych podróżników. Jeżeli lubimy wędrować i podziwiać piękne widoki, to dobrym wyborem będzie wyprawa w Pieniny. Specjalnie przygotowane szlaki pozwolą wybrać nam taką trasę, która będzie dla nas odpowiednia zarówno pod względem trudności, jak i długości. Dla miłośników sportów wodnych ciekawym rozwiązaniem będą spływy kajakowe po Dunajcu lub rafting, który pozwala pływać tradycyjnymi flisackimi łodziami.

Ze względu na typowo turystyczny charakter Szczawnica posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową. W zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy zatrzymać się w hotelu, pensjonacie czy w domku letniskowym. Atrakcyjne położenie miejscowości sprawia, że każdego roku przybywa tutaj wielu turystów. Ciekawe atrakcje, takie jak piesze wędrówki po Pieninach lub spływy po Dunajcu, sprawiają, że można spędzić czas nie tylko przyjemnie, ale i aktywnie.