Niecodzienna biżuteria z bursztynem

Moja mama któregoś dnia wyciągnęła mnie na wycieczkę. Nie chciałam jechać, ponieważ miałam pełno pracy zaległej do wykonania, jednak w końcu uległam namowom. W końcu przez cały rok nigdzie nie byłam, a wakacje już się kończyły. Byłam pracoholiczką i oddawałam się w pełni obowiązkom zawodowym, zapominając o przyjemnościach. Postanowiłyśmy wybrać się nad nasze polskie morze.

Kolekcja biżuterii artystycznej

biżuteria artystyczna z bursztynem dla kobietKiedy dojechałyśmy na miejsce, od razu poczułam wakacyjny klimat. Poszłyśmy nad morze, a po drodze podziwiałyśmy liczne stragany i budki z pamiątkami. Nagle zainteresowała mnie jedna z nich, w której sprzedawano rękodzieło. Wśród licznego asortymentu znalazła się biżuteria artystyczna z bursztynem dla kobiet, która była oszałamiająca. Od razu wpadła mi w oko, ze względu na łączenie kolorów i różnorodne kształty bursztynów. Między innymi można było tam nabyć piękne naszyjniki, które z daleka rzucały się w oczy. Patrzyłam na nie z podziwem, ponieważ zawsze marzyłam o jakiejś oryginalnej ozdobie na szyję. Pomyślałam, że może w końcu mogę pomyśleć o sobie i kupić parę drobiazgów i dodatków. Moja mama pomogła mi wybierać błyskotki, które najbardziej do mnie pasowały. Zdecydowałam się na naszyjnik z bursztynów surowych, ponieważ pasował do wszystkiego. Oprócz tego wzięłam jeden wisiorek z oszlifowanym, jasnym bursztynem, który robił wyjątkowe wrażenie. Był spory i dziwiłam się, że komuś udało się znaleźć kamień o takich sporych rozmiarach. Pani która sprzedawała w sklepie sama tworzyła biżuterię. Porozmawiałam z nią o procesie tworzenia i o sposobie, w jaki pracuje. Pokazała mi wszystkie swoje wyroby i byłam nimi zachwycona. W licznej kolekcji znalazłam kolczyki z dużymi i mniejszymi kamieniami. Te drugie były bardziej skromne i nadawały się do noszenia na co dzień, więc również je wzięłam.

Wyjazd na wakacje był bardzo udany. Kupiłam sobie cały zestaw biżuterii. Aż nie chciało nam się później wracać do domu, ponieważ każda z nas ciągle miała jakieś zajęcia. Ja wybierałam się do sklepu z biżuterią, a moja mama skupiła się na opalaniu. Uznała, że w tym roku musi wrócić brązowa z wakacji, ponieważ ostatnio całymi dniami padało. Teraz każda z nas mogła wrócić do domu zadowolona i wypoczęta, pełna sił do pracy po wakacjach.