Płytka gipsowa – nowoczesny materiał wykończeniowy

W poszukiwaniu interesujących rozwiązań wykończeniowych, bardzo często szukamy takich, które urozmaicą nasze wnętrze. Szczególnie istotne jest to w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie czy restauracje. Właścicielom zależny na tym, aby klienci czuli się w danym miejscu bezpiecznie i komfortowo. Poszukują rozwiązań, które dodadzą wnętrzu nowoczesności, elegancji i będą przy tym tanie i proste w utrzymaniu.

Płytki gipsowe nie tylko w pokoju

płytka gipsowaWśród bardzo wielu materiałów wykończeniowych możemy znaleźć płytkę gipsową, której rolą jest imitacja naturalnego kamienia lub cegły. Płytka gipsowa, jak sama jej nazwa sugeruje, wykonana jest z gipsu. Jest to materiał, który stosunkowo łatwo jest kształtować i malować, dzięki czemu producenci oferują w swoich katalogach mnóstwo interesujących faktur i kolorów. Pozwala to na stworzenie unikalnego wyglądu naszych ścian. Płytki gipsowe możemy stosować w bardzo wielu pomieszczeniach – w salonie, przedpokoju, biurze czy sypialni. Należy jednak pamiętać, że zwykła płytka gipsowa nie jest przeznaczona do stosowania w łazienkach. Wynika to z faktu, że gips jest materiałem, który wchłania wodę z powietrza i zastosowanie go w miejscach narażonych na jego zamoczenie skutkuje kruszeniem i rozmoczeniem, a co za tym idzie zniszczeniem materiału. Technolodzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wypracowali specjalne rozwiązania, dzięki którym odpowiednie rodzaje płytek możemy zastosować również w miejscach, w których będą narażone na wilgoć. Zastosowanie odpowiednich dodatków dodawanych do materiału podczas produkcji oraz impregnatów niweluje higroskopijność płytek. Dodatkowym atutem płytek jest to, że ich montaż nie wymaga zatrudnienia wykwalifikowanej kadry. Wystarczy trochę chęci, uzbrojenie się w odpowiedni sprzęt i sami możemy odświeżyć swoje wnętrze.

Szukając rozwiązania, które w doskonały sposób unowocześni wnętrze, z pewnością warto rozważyć zastosowanie płytki gipsowej. Wśród wielu typów płytek oraz sposobu ich ułożenia, nawet najbardziej wymagająca osoba, znajdzie fakturę dla siebie. Położenie płytek na chociażby części ściany w odpowiednim miejscu, jest w stanie zdziałać cuda w naszym domu. A kiedy tylko stwierdzimy, że płytki się nam znudziły, mrzemy kupić farbę i zmienić ich kolor.