Po otwarciu firmy od razu zamówiłem wizytówki

Pamiętam dokładnie jak to było kilka lat temu, jak otwierałem swoją firmę. W sumie to chyba za dużo powiedziane, bo to raczej skromna działalność jednoosobowa. Na dodatek było to tylko samozatrudnienie, ale ja wówczas do tego przedsięwzięcia podszedłem na bardzo poważnie. Działalność otwarłem, bo podjąłem współpracę z jednym dużym bankiem, ale i tak czułem się wtedy tak jakbym stał się jakimś naprawdę poważnym przedsiębiorcą.

Pierwsze wizytówki mam w szafie do dzisiaj

tani druk wizytówek w warszawieNa początek zacząłem od tego, że znalazłem księgowego, który mi powie co zrobić krok po kroku, żeby założyć swoją działalność. Trafiłem na świetnego fachowca, który poprowadził mnie krok po kroku. Jak już ogarnąłem sprawy urzędowe to udałem się do poleconej mi przez księgowego drukarni czy raczej firmy poligraficznej. W każdym razie pamiętam jak dziś, że najpierw zamówiłem sobie pieczątkę firmową. Były to czasy, kiedy ich używanie było jeszcze obowiązkiem. Jak trochę ochłonąłem to postanowiłem samodzielnie stworzyć sobie projekt wizytówek. Firma, w której zamówiłem pieczątkę oferowała również tani druk wizytówek w Warszawie, więc jak zrobiłem sobie projekt to od razu wysłałem do niej zamówienie na pięćset sztuk pięknych wizytówek. Przez osiem lat prowadzenia swojej firmy zamówiłem już kilka tysięcy wizytówek, poprawiając kolejne wzory, żeby były jeszcze bardziej profesjonalne. Cały czas mam jednak w szafie kilkadziesiąt pierwszych wizytówek na pamiątkę. Patrząc na nie muszę przyznać, że grafika na moich wizytówkach znaczącą przez te osiem lat ewaluowała. Wszystko wygląda o wiele bardziej profesjonalnie, ale i moja działalność jest dzisiaj na znacznie wyższym poziomie. Współpracuję z kilkoma bankami i oferuję pośrednictwo kredytowe, a na dodatek wynająłem własne biuro. Wizytówek rozdaję dzisiaj znacznie więcej niż na początku.

Mam takie poczucie, że moja firma rozwinęła się dlatego, że od samego początku podszedłem do wszystkiego bardzo profesjonalnie. Sam fakt, że od razu zamówiłem pieczątkę firmową i wizytówki świadczy o tym, że na poważnie wziąłem się za prowadzenie swojej firmy. Najlepsze jest to, że cały czas współpracuję z drukarnią, w której złożyłem wówczas to pierwsze zamówienie. Jestem bardzo zadowolony z jej usług, które też przez lata stały się o wiele bardziej profesjonalne.