Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja aktywna, której źródłem są konopie. Jak wskazują wyniki badań naukowych, CBD, wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych, co sprawia, że warto szerzej omówić zastosowanie produktów konopnych.
Jakie olejki należy przyjmować?
Przede wszystkim, odróżnić trzeba odmiany nielegalne od legalnych, gdyż różnica między nimi nie jest wielka. Bowiem kwiatostany odmian legalnych, pachną, smakują i wyglądają identycznie jak te nielegalne, toteż nawet osoba niebędąca amatorem, może mieć wielki problem z ich rozróżnieniem. Jednak jeśli chodzi o działanie, marihuana nielegalna, zawierać może od kilku do kilkudziesięciu procent, odurzającego i uzależniającego, THC więc jest uznawana za środek psychoaktywny i zakazana prawem. Natomiast w konopiach legalnych nie może znajdować się więcej niż 0,2% tej substancji psychoaktywnej, co jest ilością śladową, w pełni bezpieczną dla każdego człowieka. Jednym z szerzej polecanych wyrobów jest konopny olejek CBD 30% i nie jest to przypadek. Bowiem ów produkt, swoją renomę zawdzięcza sile, a co za tym idzie, skuteczności działania terapeutycznego, gdyż jego spożycie jest wskazane nawet w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów. Wielu konsumentów pyta czy lepiej przyjmować olejki doustnie, w formie zawiesiny, czy też lepszą metodą jest ich waporyzowanie, ale odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszak każdy ma w tej kwestii inne zdanie, choć, jak mówią badania rynku, metodę waporyzacji stosuje już, co piąty, amator produktów CBD.
Zdecydowanie warto przyjmować oleje CBD, a sposób, w jaki będziemy to uskuteczniali ma tu drugorzędne znaczenie i jest kwestią indywidualnych preferencji. Warto na koniec dodać, że to właśnie te wyroby wykorzystywanie są w badaniach nad skutecznością terapeutyczną kannabidiolu.