Proces wynajmu samochodu dostawczego

Jeżeli chodzi o czas wynajęcia samochodu, to zazwyczaj jest to w granicach 10 do 15 minut. Najczęściej wypożyczalnia samochodów dostawczych otwarta jest od poniedziałku do piątku od 8:00 rano do 21:00 wieczorem, a także w soboty od 8:00 rano do 16:00. Istnieje również możliwość wynajęcia samochodu dostawczego poza godzinami otwarcia wypożyczalni.

Wynajem samochodu dostawczego krok po kroku

auta dostawcze wypożyczalnia białystokPodczas wynajmowania samochodu z wypożyczalni pracownik firmy przygotowuje odpowiednią umowę, która sporządzana jest pomiędzy wynajmujący a najemcą. W umowie o wynajem samochodu dostawczego powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące ceny oraz daty wydania i zwrotu samochodu, a także wszystkie szczegółowe dane dotyczące wynajmowanego auta. Umowa zawsze musi zostać sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, ponieważ jedna zostaje w wypożyczalni, a druga jest dla wynajmującego. Umowę na wynajem samochodu kierowca powinien wozić zawsze przy sobie, ponieważ jest ona jedynym dokumentem uprawniającym do kierowania wynajętym samochodem. Zanim wynajmujący zdecyduje się na konkretną wypożyczalnie samochodów dostawczych, to na początek powinien dokładnie zapoznać się z jej regulaminem. Najczęściej na terenie dużych miast będziemy mogli wypożyczyć auta dostawcze wypożyczalnia Białystok jest miastem, w którym będziemy mogli wynająć także samochody dostawcze z chłodnią. Jeżeli chodzi o płatność to wypożyczalnie preferują dokonanie płatności za pomocą karty.

Bardzo często podczas wynajmu samochodu dostawczego musimy również umieścić kaucję zwrotną, która wynosi zazwyczaj 1000 zł. Klient wynajmujący samochód dostawczy otrzymuje pojazd w pełni sprawny pod względem technicznym i przed wynajęciem auta pracownicy sprawdzają stan oleju oraz płynu chłodniczego, a także hamulce.