Wysłka paczek do Anglii

 

Od kiedy zacząłem zajmować się rzemieślnictwem w każdej wolnej chwili i miałem coraz więcej zamówień od rekonstruktorów z całej Polski, zacząłem na poważnie myśleć o tym, żeby ze swojej działalności zrobić główne, a nie dodatkowe źródło zarobku. Oznaczało to jednakże, że powinienem rozszerzyć działalność poza granice kraju.

Zamówienia z Polski do Anglii

paczki polska angliaNie miałem problemu z językiem angielskim, co było ogromnym plusem, bo nie tylko mogłem bez problemu dogadać się z potencjalnymi klientami, ale też samodzielnie przygotować opisy do strony internetowej. Byłem pewny, że nie będzie w nich błędów i mój sklep będzie robić bardziej profesjonalne wrażenie. Kiedy strona była gotowa, musiałem zastanowić się nad kolejną kwestią – jak wysyłać paczki z Polski do innych krajów? Do tej pory korzystałem z różnych metod, zależenie od tego, co wolał kupujący, ale miałem mniej zamówień i łatwiej było to ogarnąć. Poszukałem w sieci różnych opcji na paczki Polska Anglia oraz do innych krajów i wybrałem ofertę jednej z firm kurierskich, która oferowała dość niskie ceny. Ceny co prawda różniły się trochę w zależności od kraju, ale były mniej więcej zbliżone do siebie, tak więc wiedziałem, że klienci będą zadowoleni z kosztu wysyłki ich paczki. Dość szybko zacząłem zbierać zamówienia od nowych klientów z Anglii i całej Wielkiej Brytanii, ponieważ moje wyroby były tam bardzo poszukiwane przez rekonstruktorów z różnych epok, a do tego miałem konkurencyjne ceny.

Dodatkowo cena nie była wcale bardzo wyższa przez sam koszt wysyłki do Anglii, jedyną różnicą było może oczekiwanie o dzień lub dwa dłużej, niż gdyby zamówienie złożono u kogoś z Wielkiej Brytanii. Mój plan na biznes okazał się sukcesem, a do tego nigdy nie miałem problemów z firmą kurierską, która moje paczki dostarcza z Polski do innych krajów.