Przepiękna ozdoba uroczystości ślubnej

 

Dzień ślubu to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Przyszła para młoda ma bardzo dużo spraw do załatwienia. Wybór odpowiedniego miejsca odbywania się uroczystości, wybór menu, tortu weselnego, wybór repertuaru muzycznego – to tylko niektóre z nich. Jak się jednak okazuje, na odbiór uroczystości przez gości weselnych wpływ mają obecne na nich dekoracje i ozdoby, które wprawiają wszystkich w magiczny, bajkowy i wzniosły nastrój.

Wyróżnienie symbolu miłości – obrączek

kunsztowna szkatułka na obrączki z poduszkąDo jednych z ozdób, które przyciągają uwagę gości, a przy okazji stanowią wspaniałą pamiątkę po tym uroczystym wydarzeniu, należy szkatułka na obrączki. Para małych dzieci, którzy odświętnie ubrani, niosą obrączki do ołtarza, a za nimi idą zakochani, którzy za chwile będą przysięgać sobie miłość, i wierność, aż po grób. Ten widok potrafi wywołać nie lada wzruszenie. Na obecnym rynku można znaleźć wiele rodzajów tego typu ozdób. Szczególnie dużą popularnością cieszy się kunsztowna szkatułka na obrączki z poduszką. Miękka poduszeczka dostępna jest w różnych kształtach. Najczęstszej wybieranym jest tradycyjny kwadrat lub serce. Wykonana jest z jedwabiu, który nierzadko obszyty jest koronkowymi wstawkami. Często na takiej poduszce wyhaftowany lub nadrukowany jest jakiś cytat, który wskazuje na uczucie łączące tych dwoje, którzy zmierzają do ołtarza. Na jej środku przyczepiona jest szkatułka w której umieszczony jest symbol miłości i nieprzerwanego uczucia – obrączki. Może być ona wykonana z różnego typu materiałów. Te szlachetniejsze stworzone są ze szkła lub drewna. Materiały te nierzadko mają na sobie grawer z imionami Pary Młodej. W tańszych modelach szkatułka wykonana jest z plastiku. Po całej uroczystości pudełko można odczepić od poduszki i zrobić z niego swoista miejsce do odkładania obrączek. Jest to również świetna pamiątka z tego wzniosłego dnia. Szkatułki bezproblemowo się otwierają, co może okazać się niezwykle istotne podczas wyciągania obrączek z pudełka przez kapłana.

Chcąc uświetnić dzień ślubu, warto rozważyć zakup różnego typu ozdób. Jedną z nich, która świetnie sprawdza się podczas uroczystości oraz taką, która stanowi wspaniałą pamiątkę jest szkatułka z poduszeczką na obrączki. Pięknie się prezentuje, wzbudza zachwyt, wyróżnia symbol miłości, a i również przydaje się po całej uroczystości – to tylko niektóre z zalet tego typu gadżetu.