Skuteczna terapia dla DDA we Wrocławiu

Można się zastanawiać nad tym, czy każdy powinien posiadać dzieci? Z pewnością nie, bo nie każdy się do tego nadaje. Wychowywanie dzieci to ogromna odpowiedzialność i poświęcenie. Dzieci wymagają nie tylko opieki, ale również wsparcia, pochwał i pomocy wtedy, gdy sobie nie radzą. Odpowiedzialny rodzic wie, że musi bardzo się starać, aby dziecku niczego nie brakowało i mogło się prawidłowo rozwijać. Wiele jest również rodzin, w których najpierw rodzice powinni zostać objęci pomocą.

Charakterystyka syndromu DDA

terapia dda we WrocławiuWedług specjalistów dzieci są małą kopią swoich rodziców. Oznacza to, że potrafią odwzorowywać ich zachowanie i mowę. Jeśli dziecko nie ma dobrego wzorca, to z pewnością będzie mu w przyszłości dużo trudniej. Dzieci, które wychowują się w patologicznych rodzinach, nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. Doświadczać mogą przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Często boją się mówić o tym, co dzieje się w ich domach. Aby się dostosować do sytuacji, zaczynają wykształcać w sobie specyficzne mechanizmy psycho-emocjonalne. Dzięki nim dopasowują się do ciężkich realiów dnia codziennego. Odrzucenie, którego doznały w dzieciństwie skutkuje tym, że jako dorosłe osoby mają niższe poczucie własnej wartości, nie potrafią budować trwałych relacji ani tworzyć związków partnerskich. Ciągle odczuwają strach, że ktoś ich skrzywdzi, dlatego pozostają samotne. Terapia DDA we Wrocławiu prowadzona jest przez doświadczonych specjalistów, którzy pomogli wielu osobom nauczyć się żyć w inny sposób. Podczas spotkań grupowych zachęcają do tego, aby opowiadać szczerze o własnych emocjach, lękach i przeżyciach. Dają wsparcie i podpowiadają, co zrobić, aby zyskać większą pewność siebie. W grupie można spotkać wiele osób, które przeżyły i czują dokładnie to samo.

Z pewnością nikt nie chciałby żyć w rodzinie, w której jedynym celem jest alkohol. Bardzo wiele dzieci każdego dnia zmaga się z chorobą rodziców i często zaczyna ich usprawiedliwiać obwiniając za taki stan siebie. Dzieci z syndromem DDA czują się gorsze od innych, wolą się izolować i nie wierzą w to, że cokolwiek osiągną. W dorosłym życiu wcale nie jest im łatwiej. Tylko z pomocą specjalistów dana osoba będzie mogła odkryć, jak wiele jest warta i ile dobrych rzeczy może się jeszcze wydarzyć.