przedszkole niepubliczne

Sprawdzone niepubliczne przedszkole

Dzieci rosną i rozwijają się w błyskawicznym tempie, zwłaszcza kiedy są jeszcze bardzo małe. W tym okresie duże znacznie ma dla nich bliskość i obecność rodziców, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowana większość mama pozostaje z maluchem przez cały urlop macierzyński, a później powraca do pracy lub bierze urlop wychowawczy.

Jakie są standardy w przedszkolach niepublicznych?

przedszkole niepublicznePosłanie dziecka do żłobka czy do przedszkola jest decyzją rodziców, ponieważ nie jest to obowiązkowe. Żłobki są dostępne dla maluchów w wieku od kilku miesięcy do ukończenia trzeciego roku życia. Później mogą zostać zapisane do przedszkola, które będzie dla nich doskonałą okazją do integrowania się z rówieśnikami, zawierania pierwszych przyjaźni czy uczenia się literek i cyferek. Rodzice mają do wyboru przedszkola publiczne oraz prywatne, które prowadzą identyczną działalność. W przedszkolach publicznych są mocno ograniczone miejsce i często ich oferta jest zamknięta w kilku dodatkowych zajęciach. Natomiast przedszkole niepubliczne w Bydgoszczy oferuje znacznie więcej zajęć, które rozwijają kreatywność dzieci. Przede wszystkim zapisanie dziecka do prywatnego przedszkola wiąże się ze znacznie większymi kosztami, ponieważ rodzice opłacają czesne, wyżywienie dzieci i wszystkie dodatkowe zajęcia, w których uczestniczy maluch. Przeważnie samo czesne wynosi od pięciuset do nawet tysiąca złotych miesięcznie, a do tego około sto – dwieście złotych za wyżywienie oraz koszt zajęć dodatkowych. Maluchy w przedszkolu mogą spędzać czas od około szóstej do nawet siedemnastej, w zależności od placów. W tym czasie mają zapewnioną doskonałą opiekę doświadczonych pań przedszkolanek oraz wyżywienie składające się ze śniadania, obiadu i podwieczorka. W trakcie jest także wydzielony czas na drzemkę, zabawy i spacery.

Bez wątpienia czas w przedszkolu mija szybko, gdyż opiekunowie starają się tak im go zagospodarować, aby nie miały czasu się nudzić. Każdego dnia są nowe ciekawe zajęcia, spacery po ciekawych miejscach w mieście, zabawy na placach zabaw czy kreatywne zajęcia ze specjalistami. Dziś standardem jest nauka języków obcych, muzyki, rytmiki czy nawet szachów w wieku przedszkolnym. Z pewnością przedszkole, to idealne miejsce dla każdego dziecka w wieku od trzech do sześciu lat.