Jak wykorzystać bańki mydlane podczas robienia zdjęć?

Bańki mydlane to jedna z ulubionych zabaw nie tylko naszego dzieciństwa, ale też naszych rodziców, czy naszych dzieci. Ich widok zachwyca wszystkich, a przez wzgląd na to, że w tak przepiękny sposób odbijają światło mogą też w rewelacyjny sposób przemienić zwykłe ujęcia fotograficzne w pełne magii i bajkowe zdjęcia. Wystarczy tutaj odrobina kreatywności.

Bańki mydlane w fotografii

płyn do baniek mydlanychPuszczanie baniek mydlanych zawsze zwraca na siebie uwagę i gdziekolwiek byśmy tego nie zrobili zawsze znajdzie się chociażby kilka osób, które przystanie i popatrzy na to magiczne zjawisko. Bańki przez wzgląd na to w jaki sposób odbijają światło i jakie kolory dzięki temu powstają potrafią każdy krajobraz zamienić w bajkową scenerię. Dlatego też są świetnym pomysłem do tego, aby wykorzystać je do zdjęć. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku robienia fotografii z bańkami mydlanymi lepiej wcześniej zaopatrzyć się w płyn do baniek mydlanych który bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych. Specjalne płyny do baniek są znacznie lepszej jakości aniżeli te, które spotykamy w małych buteleczkach w sklepach. Są przede wszystkim trwalsze i co więcej, pozwalają na stworzenie większych baniek, a oba te aspekty jak wiadomo w pozytywny sposób przełożą się na jakość zdjęć. Bańki mydlane najlepiej prezentują się podczas robienia zdjęć innym osobom, zwłaszcza tych portretowych. 

Wykorzystanie baniek mydlanych podczas wykonywania komuś zdjęć portretowych na świeżym powietrzu sprawiają, że automatycznie dana osoba zaczyna nam przypominać postać z baśni. Oprócz fotografii innych osób, bańki mydlane świetnie wyglądają podczas fotografowania panoramy. Z kolei zimą, gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury, możemy spróbować puścić bańkę, która prawdopodobnie szybko zamarznie.