Testy na pasożyty

 

Problemy z przewodem pokarmowym potrafią być spowodowane nie tylko zatruciem, czy też zjedzeniem czegoś nieświeżego. Zdarza się, że przyczyna tkwi znacznie głębiej i to z jej powodu źle się czujemy. Ciągłe biegunki i wymioty, nudności, spadek masy ciała pomimo ciągłego jedzenia … Objawów świadczących o tym, że staliśmy się żywicielem dla pasożytów jest naprawdę wiele.

Wykonywanie testów na pasożyty

test na pasożytyWarto na samym wstępie naszych rozważań dodać, że objawy, które wymieniłam nie muszą być spowodowane obecnością niepożądanych „przyjaciół” w naszym przewodzie pokarmowym. Mimo tego warto jest sprawdzić, czy aby na pewno nie zostaliśmy zakażeni pasożytami. Niestety, test na pasożyty nie jest rzeczą, którą z łatwością możemy wykonać w domu. Najlepiej jest udać się do lekarza, opowiedzieć mu o naszych problemach i poprosić go o wstawienie skierowania na test na pasożyty. Test taki wykonuje diagnosta laboratoryjny oglądając pobrane przez nas próbki, odpowiednio wcześniej przygotowane przez wybarwienie, za pomocą mikroskopu. Jak wygląda przygotowanie próbek? Otóż kiedy zostaniemy skierowani na wykonanie badania, jakim jest test na bakterie otrzymamy trzy pojemniki na kał. Kolejno każdego dnia powinniśmy dokonać aktu defekacji i pobrać niewielką ilość kału dołączoną łopatką do pojemnika. Samych pojemników nie można wcześniej otwierać, ponieważ są one wyjałowione. Pobrane przez nas próbki należy odpowiednio opisać i przechowywać w lodówce do czasu dostarczenia ich do laboratorium.

Wykonanie badania, jakim jest test na pasożyty nie nastręcza żadnych trudności. Wbrew pozorom, takie badania są naprawdę często zlecane przez lekarzy, zwłaszcza, jeśli zauważą oni, że inne badania wypadają niezbyt ciekawie. Warto jest więc dla własnego bezpieczeństwa zdecydować się na wykonanie takiego badania nawet profilaktycznie.