Triki makijażowe z użyciem pęsety do rzęs

 

Niektóre akcesoria do robienia makijażu pozwalają nam na znacznie bardziej uniwersalne ich wykorzystywanie aniżeli to, do którego pierwotnie zostały stworzone. Takim przykładem jest chociażby profesjonalna pęseta, jaką wykorzystuje się w salonach kosmetycznych podczas zabiegów przedłużających nasze rzęsy. Kosztuje ona niewiele, a potrafi znacząco ułatwić makijaż.

Precyzyjna pęseta do sztucznych rzęs

pęsety do stylizacji rzęsChoć tego typu pęsety wykorzystuje się głównie podczas zabiegów przedłużania rzęs w salonach kosmetycznych, to jednak może nam ona bardzo przydać się również przy wykonywaniu makijażu, czy nakładania sztucznych rzęs. Jest ona bardziej precyzyjna, co daje nam większą kontrolę nad rzęsami, gdy je przyklejamy i dotyczy to zarówno kępek sztucznych rzęs, jak i tych na pasku. Co więcej, przy pomocy takiej pęsety podczas nakładania rzęs na pasku możemy je uformować tak, aby zmienić nasz kształt oka, na bardziej okrągły, lub koci i wydłużony! W pierwszym przypadku wystarczy rzęsy po środku przykleić tuż przy linii rzęs, a te po bokach nieco dalej na rzęsach, zaś w drugim sposobie warto je od strony kącika wewnętrznego przykleić dalej. Pęsety do stylizacji rzęs możemy także wykorzystać do robienia jaskółki eyelinerem. Skośne zakończenie pęsety pozwala nam na zrobienie albo kreski wskazującej jaskółkę, albo nawet konturów całej jaskółki. W tym drugim przypadku po prostu malujemy obie strony pęsety eyelinerem, przykładamy do oka i robimy jaskółkę zwężając pęsetę im bliżej zewnętrznej krawędzi oka.

Oprócz tych trików, cienka i precyzyjna pęseta pozwala nam również przykleić rzęsy od wewnętrznej strony powyżej naszych rzęs, na powiece. To jeden z najnowszych trików zyskujących coraz większą popularność w mediach społecznościowych, który pozwala na jeszcze większe wydłużenie oka i powiększenie go optycznie. Poza pomocą przy kreskach, taką pęsetą możemy też wyrysować sobie kontury brwi, czy nałożyć cienką linię korektora pod nimi.