Używanie kwiatów jadalnych w restauracji

Do czego przywiązujemy uwagę wybierając restauracje do której zamierzamy się udać? Na pewno sprawdzamy jej opinie. Lubimy kierować się do sprawdzonych restauracji, najchętniej tych które polecili nam znajomi. Ja duża wagę przywiązuje do wyglądu potrawy. Bardzo lubię gdy potrawa jest ciekawie udekorowana. 

Jadalny kwiat na talerzu

kwiaty jadalneMoje serce skradły w ostatnim czasie ozdoby w potrawach z kwiatów jadalnych. Wyglądają one na talerzu fantastycznie przy każdym daniu. Restauracja, która podaje tak pięknie ozdobione dbania okazuje też w ten sposób szacunek dla klienta. Konsument ma też pewność, że potrawa została przygotowana ze starannością. Dania, które zawierają w sobie kwiaty jadalne są o wiele ciekawszymi potrawami, są znaczącym urozmaiceniem. Nie oszukujmy się, większość z nas konsumentów zwraca znaczną uwagę na wygląd potrawy. Chętniej sięgniemy po deser, który będzie wyglądał ciekawie, będzie miał słodkie zdobienia z kwiatków niż brzydko mówiąc paćkę. Ciekawe dekorowanie potrwa ma wiele plusów dla restauracji. Jest to na pewno większa liczba klientów ale również i możliwość darmowej reklamy. Zapytacie w jaki sposób? Obecnie wśród młodych ludzi istnieje trend fotografowania wszystkiego wartego uwagi i umieszczania w mediach społecznościowych. Często są to fotografie jedzenia. Na pewno gdy potrawa będzie ozdobiona jadalnymi kwiatami, wyglądać będzie ciekawie i imponująco, zachęcać będzie do zrobienia fotografii. Zamieszczenie potrawy w mediach społecznościowych jest darmowa reklamą oraz promowaniem pozytywnego wizerunku. Na przykład ja często widząc takie zdjęcie u któregoś z moich znajomych. Niby w daniach ważny jest smak, ale wygląd również. Można stwierdzić, że jedzenie zaczynamy oczami, dlatego jadalne kwiaty są fajnym i ciekawym i przede wszystkim oryginalnym rozwiązaniem. Wszystkich konsumentów, którzy boją się próbować takich nowości, chętnie zachęcam, a restauratorów do korzystania z jadalnych kwiatów.

Ozdoba ta jest naprawdę godna uwagi. Tworzy na talerzu bardzo ciekawy klimat, co więcej pasuje do każdego rodzaju dań. Kwiaty na talerzu, brzmi jak w bajce a jest to dość realne i łatwe do zrealizowania. Połączenie ciekawego wyglądu z dobrym jedzeniem jest dla mnie czym rewelacyjnym i na pewno wartym uwagi.