Wywożenie gruzu w Krakowie w kontenerach

 

Remont w mieście oznacza, że gruz, który jest naturalnym elementem wszystkich rozbiórek należy gdzieś wywieźć. Jeśli nie masz posesji, na której planujesz kostkę brukową lub beton, nie wykorzystasz go jako podsypki. Pozostaje Ci skorzystać z usług przedsiębiorstw, które odbierają taki gruz za niewielką opłatą. Jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli oczywiście cała procedura wywozu przebiega szybko i sprawnie.

Sprawny i szybki wywóz gruzu

sprawny wywóz gruzu - KrakówOpowiem na przykładzie Krakowa, ponieważ w tym mieście nabyłem doświadczenie dotyczące wywozu gruzu. Firma, która odbierała gruz już w trakcie remontu podstawiła specjalny kontener, do którego wsypywałem wszystkie odpady, nawet inne niż gruz. Można tam wrzucić wszystko, ale głównym surowcem odpadowym jest właśnie gruz. Jeśli chodzi o sprawny wywóz gruzu – Kraków to dobre miejsce do opisania. Kiedy nazbierałem prawie cały kontener i zgłosiłem, że nie będę miał już więcej odpadów, firma podstawiła samochód z dźwigiem samochodowym. Najlepsze, że nie musiałem przerywać prac, ponieważ samochód dostawczy po prostu podjechał i zabrał gruz. Dlaczego tak? Wszystkie formalności są załatwiane jeszcze przed podstawieniem kontenera. Dodatkowo jeśli kontener stoi nie dłużej, niż cztery doby, płaci się za sam gruz, bez ceny jego wynajęcia. Od razu ustala się kwotę do zapłaty, a przelew można zrealizować do tygodnia, po zgłoszeniu końca prac. Nie musiałem być nawet w miejscu, w którym pracowałem, aby gruz został odebrany. To jest bardzo sprawny wywóz, gdyż wszystko jest dostosowane do mnie. Nikt nie przeszkadza mi w pracy, wszystko jest ustalone z góry. Wiem, że inne firmy działają na tej samej zasadzie, dlatego nie ma żadnych konfliktów pomiędzy zlecającym, a zleceniobiorcą. Płatność jest różna, czasem za ilość kontenerów, czas korzystania z nich lub wagę samego gruzu. Każde przedsiębiorstwo ma inny cennik.

Teoretycznie mógłbym sprawdzać, czy gruz nie został rozsypany przy przenoszeniu go do samochodu, ale nie ma takiej potrzeby. Nie było widać żadnych odpadów na chodniku. Nawet jeśli coś się wysypało, to od razu zostało to pozbierane, a chodnik pozamiatany. Nawet sąsiedzi nie mieli powodów do niezadowolenia, a dodam, że moje prace budowlane realizowane były na terenie kamienicy. Bardzo fachowe i sprawne podejście tej firmy.