Wiarygodne, domowe pomiary tętna płodu

Ciąża jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Dbamy o to, aby maluszek rozwijał się prawidłowo, troszczymy się o swoje, a tym samym jego bezpieczeństwo i przygotowujemy się do bycia mamą. Jeśli tylko cokolwiek wzbudzi w nas niepokój staramy się jak najszybciej zapisać na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę, aby ten rozwiał nasze wątpliwości. Przyznać jednak trzeba, że czekanie na wizytę sprawia, że często zaczynamy się niepotrzebnie niepokoić.

Jak działa domowy detektor tętna płodu?

precyzyjne mierzenie tętna płoduNa szczęście obecnie technologia medyczna jest tak rozwinięta, że bez większego problemu możemy zainwestować w urządzenie, które regularnie wykrywa tętno naszego dziecka. Precyzyjne mierzenie tętna płodu umożliwia domowy detektor, który każda przyszła mama może zakupić. Detektor ten działa na takiej samej zasadzie co standardowe KTG, które wykonujemy podczas wizyt u lekarza prowadzącego ciążę. Warto wiedzieć, że jest ono naprawdę precyzyjne i pozwala na wykrycie tętna płodu już od dziewiątego tygodnia ciąży, a więc naprawdę wcześnie. Aby poprawnie zinterpretować wyniki badania powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo wykonać pomiary. Jeśli wykryte tętno wynosi mniej, niż sto uderzeń na minutę lub też więcej, niż sto osiemdziesiąt, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z naszym lekarzem prowadzącym. Zanim jednak zaczniemy się denerwować powinniśmy zwrócić uwagę na wykonani pomiaru. Najlepiej mierzyć tętno rankiem, tuż po przebudzeniu się, a także do godziny po posiłku. Jeśli wydaje nam się, że odczytane przez urządzenie tętno jest zbyt niskie, powinniśmy popukać w brzuch, aby dziecko zmieniło pozycję. Skutek może również przynieść zjedzenie czegoś słodkiego, a także spożycie posiłku. Posiadanie takiego urządzenia pozwala na regularne kontrolowanie rozwoju naszego maluszka.

Umożliwia ono również słuchanie bicia serca dziecka, co tworzy swoistą więź pomiędzy dzieckiem, a jego rodzicami. Niewątpliwie pozwala również na bieżąco śledzić stan zdrowia maluszka, dzięki czemu możemy mieć pewność, że w razie problemów w odpowiednim czasie zgłosiły się do lekarza. Myślę, że posiadanie tego urządzenia to same korzyści. Nie jest ono kosztowne, więc każda ciężarna kobieta może sobie pozwolić na taki zakup. To praktyczne urządzanie, które warto posiadać i regularnie z niego korzystać.