Wyjątkowy tort na Komunię

 

I Komunia Święta to pierwsza uroczystość religijna w życiu człowieka, która może być przeżyta w sposób świadomy. To wielkie duchowe przeżycie, jednak niemniej ważna, zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, jest świecka oprawa. Komunia zwykle wiąże się z pompatycznym przyjęciem, górą prezentów i licznymi niespodziankami. Nic dziwnego, dzieci chcą czuć się w tym dniu wyjątkowo, a uroczystość przygotowana  w domu lub lokalu, ma szansę dać temu wyraz.

Tort komunijny na miarę marzeń

piękna dekoracja na tort komunijnyGdy uroczystość w kościele dobiegnie końca, dzieci wraz z rodzicami i gośćmi udają się do miejsca, w którym odbędzie się przyjecie. Przygotowania do tego wydarzenia trwają zazwyczaj kilka miesięcy Dotyczy to nie tylko prób kościelnych, ale ustalenia menu, liczby gości, rozesłanie zaproszeń, zarezerwowania lokalu itp. Ten dzień zwykle wiąże się z wielkimi emocjami. Nic w tym dziwnego, bowiem pierwsza Komunia Święta ma miejsce tylko raz w życiu. W tym dniu liczy się wszystko: przeżycia duchowe, rodzina, prezenty, dania komunijne i oczywiście tort.To na ten ostatni dzieciaki czekają z największą niecierpliwością zaraz po prezentach. Nic więc dziwnego, że rodzice starają się, aby tort w tym dniu był wyjątkowy. Niektóre bardzo przypominają torty weselne. Ten komunijny zazwyczaj robiony jest na zamówienie przez cukierników. Wyglądem nawiązuje do wydarzenia. Jest więc w głównej mierze w kolorze białym lub kremowym, a na wierzchu króluje piękna dekoracja na tort komunijny. Może być to symbol opłatka, życzenia, gołębica, kielich liturgiczny. Ważne, aby był elegancki i wyglądał wytwornie. Torty komunijne zazwyczaj składają się z biszkoptów przekładanych kremem śmietankowym, ale nie jest to reguła. Jeżeli chodzi zaś o oprawę, to wyjątkowo piękna dekoracja na tort komunijny jest w kolorze złota. Efekt osiąga się dzięki barwnikom spożywczym.

Jak widać, tort komunijny odgrywa niebagatelną rolę w wyjątkowym dniu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Nie tylko wyśmienicie smakuje i sprawia radość biesiadnikom, ale również symbolizuje wejście na nową drogę życia (podobnie jak np. tort weselny). Nic więc dziwnego, że organizatorzy przyjęcia dokładają wszelkich starań, aby ten był nie tylko smaczny, ale również prezentował się doskonale i robił wrażenie na gościach.