remont

Wywóz gruzu po remoncie – co warto wiedzieć?

Po remoncie zwykle pozostaje nam wiele śmieci w tym także gruzy, o ile w przypadku mieszkańców bloku czy tez kamienic nie jest to duży problem, ponieważ ich utylizacja wliczona jest w cenę samego mieszkania o tyle dla posiadaczy domów prywatnych może to już być bardziej problematyczna kwestia. W jaki sposób można się pozbyć gruzu z posesji, jakie z dostępnych rozwiązań są najwygodniejsze, a jakie najtańsze? Na to pytania postaramy się udzielić odwiedzi w tym artykule.

Jak posprzątać dom po remoncie

porządkiRemont domu czy też jego części zawsze wiąże się z bałaganem, większym lub mniejszym w zależności od wielkości i charakteru przeprowadzonych prac remontowych. Warto wiedzieć jakie rozwiązania pozwolą nam sprawnie i szybko doprowadzić dom do stanu używalności i pozbyć się powstałych w trakcie remontu śmieci. Na podstawie informacji na stronie www.marizdekor.pl wiemy, że w przypadku gdy wynajęta była firma remontowa zwykle prac jest nieco mniej, wynika to głównie z racji tego, że wówczas wyklucza się konieczność sprzątania i układania narzędzi czyszczenia ich itd. Nie oznacza to jednak, że prac będzie mało. Remonty zawsze oznaczają bałagan. Jak szybko uporać się zatem z poremontowymi porządkami? Oto kilka praktycznych wskazówek według portalu www.budowlano-remontowy.pl:

  • dobranie odpowiednich środków czystości (mop, odkurzacz, chemia)
  • wyniesienie śmieci remontowych (gruz, folie malarskie, puszki po farbie itd.)
  • sprzątanie zaczynamy „od góry do dołu” – dzieki temu kurz i pył nie będą osiadały na sprzątniętych już powierzchniach
  • wstępne sprzątanie na sucho (odkurzanie)
  • właściwe sprzątanie na mokro

Trzymając się harmonogramu prac porządkowych sprzątanie pójdzie nam zdecydowanie sprawniej, dodatkowo pozwoli nam to uniknąć błędów często popełnianych w trakcie sprzątania po remoncie takich jak chocby sprzatanie na mokre bez uprzedniego odkurzacza, przez co pył z remontu zmienia się w błoto, a co za tym idzie robi się jeszcze większy bałagan.

Jak pozbyć się śmieci po remoncie?

kontener na gruzDuży problem zwykle stanowi nie tylko samo sprzątanie po remoncie, ale także utylizacja odpadów powstałych w jego trakcie. Warto zatem się zorientować jakie rozwiązanie mogą nam w tym pomóc. Podstawowym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jak wynajem specjalnego kontenera na gruz czy odpady wielkogabarytowe. Wówczas mamy przestrzeń w której można je składować, a kiedy już kontener zostanie zapełniony, a my pozbędziemy się wszystkich zbędnych elementów, może zostać on wywieziony. W przypadku tego rozwiązania należy się jednak liczyć z tym, że wynajem kontenera na własne potrzeby oznacza, że trzeba znaleźć dla niego miejsce na własnej posesji. Według strony alotex.pl wywóz takiego kontenera wymaga specjalnych pojazdów wyposażonych w żurawie i zawiesia, z racji czego czas wywozu jest dość długi. W związku z czym coraz więcej firm oferuje wywóz gruzu i poremontowych odpadów bez konieczności wynajmu kontenera.

Wywóz gruzu bez wynajmu kontenera

odpady po remoncieW ofercie wiele firm zajmujących się usuwaniem materiałów budowlanych pojawiła się możliwość wywozu gruzu bezpośrednio z posesji zlecającego wywóz, bez konieczności uprzedniego wynajęcie kontenera i umieszczenia gruzu w nim. Według artykułów na portalu budujesz.info zaletą tego rozwiązania jest fakt, że z racji tego, że pominięty zostaje czynnik jakim jest wielkogabarytowy i ciężki kontener nie ma konieczności transportowania go za pomocą żurawia wyposażonego w zawiesia pasowe, a co za tym idzie czas oczekiwania na przyjazd ekipy i wywóz gruzu jest w takim wypadku zdecydowanie krótszy. Dodatkowo zaznaczyć warto, że wiele firm poza usługą wywozu gruzu i innych odpadów budowlanych świadczy także usługi związane choćby z wywozem starego sprzętu elektronicznego. Fakt ten sprawia, że rozwiązanie to może w znaczący sposób ułatwić sprzątanie po remoncie.

Odbiór gruzu i wywóz elektroniki a wybór firmy

Odbiór gruzuZanim jednak zdecydujemy się na wynajęcie firmy do wywozu odpadów po remoncie warto zapoznać się dokładnie z jej ofertą. Nie wszystkie firmy świadczące usługi wywozu materiałów budowlanych podejmują się także wywozu innych elementów. Przykładową ofertę takich firm można znaleźć na: www.gruzikpoznan.pl. Warto zatem poszukać takiej, której usługi zapewnia nam kompleksowa obsługa i pomogą sprawnie uporać się z bałaganem. Poza wachlarzem usług bierzmy pod uwagę także cenę jaką za taką usługę zmuszeni będziemy zapłacić. Konkurencja w branży jest dość duża, dlatego warto porównać kilka ofert i wybrać dla nas tę najkorzystniejsza. Miejmy świadomość tego, że zwykle na ceną wywozu wpływa także i odległość, dlatego wybierajmy firmy z naszej okolicy.

Krótko podsumowując

Sprzątnie po remoncie w tym także wywóz gruzu i odpadów poremontowych może okazać się bardziej kłopotliwe niż początkowo to zakładaliśmy. Warto zatem zorientować się jakie rozwiązania mogą nam to ułatwić.

Leave a Comment