Zabiegi oczyszczające twarz

Codzienna pielęgnacja skóry powinna być naszym nawykiem. Tak jak myjemy ręce, czy ciało, tak samo trzeba dbać o twarz, która również każdego dnia zbiera zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Nie wystarczy jej opłukać wodą.

Na czym polegają zabiegi oczyszczające twarz?

zabieg oczyszczający na twarz BiałystokNaszą skórę możemy oczyścić w domowych warunkach przy pomocy ogólnie dostępnych produktów spożywczych, lub kosmetyków, które kupimy w każdej drogerii. Nasza skóra jest pokryta milionami malutkich porów, które każdego dnia się zatykają i mogą powodować zatykanie porów, lub nawet stanów zapalnych. Aby tego uniknąć, skórę twarzy trzeba systematycznie oczyszczać przy pomocy odpowiednich peelingów. Możemy go wykonać z jogurtu naturalnego i płatków owsianych, albo dzięki zastosowaniu peelingu cukrowego, lub enzymatycznego zakupionego w sklepie kosmetycznym. Jeżeli potrzebujemy profesjonalny zabieg oczyszczający na twarz Białystok będzie miastem, w którym przeprowadza je wiele salonów kosmetycznych. Jego rodzaj dobiera się pod kątem rodzaju cery, gdyż nie każdy będzie odpowiedni do naszego typu skóry. Najpopularniejsze są cukrowe, kawowe, kwasowe, lub enzymatyczne. Efekt ich działania jest natychmiastowy, gdyż działają miejscowo. W wyniku oczyszczania, ze skóry znikają wszystkie zanieczyszczenia, oraz resztki złuszczonego naskórka, które mogą się przyczynić do powstawania pryszczy i zaskórników. Czysta, promienna cera jest ozdobą każdej kobiety, dlatego warto o nią regularnie dbać i używać odpowiednich kosmetyków.

Cena zabiegu oczyszczającego zależy od rodzaju użytych produktów i sposobu jego wykonania. Przed oczyszczaniem, najczęściej trzeba skórę rozgrzać, aby peeling wniknął w głąb skóry i usunął wszystkie zanieczyszczenia. Zabieg W Białymstoku zabieg trwa około 30 minut.