Zarabianie linek kablowych

Nie od dziś wiadomo, że do elektryki trzeba mieć tak zwaną smykałkę. Jednakże smykałka to nie wszystko, bo trzeba mieć jeszcze odpowiedni poziom wiedzy, a nierzadko również stosowne uprawnienia do prac z prądem. Jeśli samodzielnie działamy z elektryką, to nasze czynności nie powinny wykraczać poza wymianę żarówki lub gniazdka elektrycznego.

Jak podłączyć piec elektryczny?

Końcówki kablowe ruroweDość popularnymi systemami grzewczymi stają się w ostatnich latach piece elektryczne. Te można okazyjnie kupić w internecie, lecz często wymagają samodzielnego podłączenia do siei elektrycznej. Najbezpieczniej jest podłączyć je do zwykłego gniazdka poprzez wtyczkę. Mowa tutaj oczywiście o piecach małej mocy. Kupując taki piec ma on zazwyczaj wyprowadzone kable bez wtyczek. Tutaj z pomocą przychodzą nam Końcówki kablowe rurowe, które nasuwamy na kable typu linka i zaciskamy odpowiednim narzędziem. Pozwala to zabezpieczyć kabel przed strzępieniem się, a dodatkowo jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Taki kabel możemy spokojnie połączyć z wtyczką kablową, skąd już krótka droga do podłączenia pieca do sieci. Po montażu wtyczki nie pozostaje nam nic innego, jak wpięcie jej do gniazda i sprawdzenie poprawności działania pieca. O ile nie popełniliśmy błędu przy montażu wtyczki, a sam piec jest sprawny, to powinniśmy cieszyć się ekologicznym źródłem ciepła w naszym mieszkaniu.

Końcówki kablowe rurowe to nic innego jak tulejki, które zaciskamy na kablach, w celu uzyskania pewnego i przede wszystkim bezpiecznego połączenia elektrycznego. Są one bardzo tanie, bo kosztują kilka groszy za sztukę, a ich użycie w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo pracy wielu urządzeń elektrycznych. Można je kupić w niemal każdym sklepie elektrycznym, gdzie dobierzemy je na podstawie średnicy kabla.