Zawartość wyprawki dla niemowlaka

 

Narodzenie się dziecka jest zawsze ważnym wydarzeniem w życiu rodziców, gdyż zmienia je na zawsze. Przez dziewięć miesięcy mama się przygotowuje na moment pojawienia się dziecka pod wieloma względami. Przede wszystkim ważna jest wyprawka.

Kiedy zakupić wyprawkę dla niemowlęcia?

wyprawka dla niemowlakaMoment narodzin jest przełomowym momentem, który wymusza na rodzicach natychmiastowe dostosowanie się do zaistniałej sytuacji. W tym momencie już nie ma czasu na kompletowanie wyprawki, bo trzeba ją mieć już przygotowaną, bo maluch będzie z niej korzystał od pierwszych dni swojego życia. Wyprawka dla niemowlaka składa się przede wszystkim z rzeczy, które mama musi zabrać ze sobą do szpitala, ale też takich, z których będzie korzystała w domu. Na pewno przyda się becik, lub rożek, w który maluchy są zawijane zaraz po urodzeniu. Każda mama musi zrobić zapas ubranek, przynajmniej w dwóch, trzech różnych rozmiarach, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo jakie duże będzie dziecko kiedy się urodzi. Jeżeli nie planujemy karmić malucha piersią, to koniecznie trzeba kupić butelki ze smoczkami, które trzeba też zabrać do szpitala. Nie obejdzie się bez głębokiego wózka i fotelika samochodowego, bo tak małe dziecko można tylko w taki sposób przewozić. Oczywiście łóżeczko z pełnym wyposażeniem, czyli materac, pościel i ochraniacze na szczebelki. Niemowlaka trzeba kąpać każdego dnia, więc będzie mamie potrzebna wanienka, lub od razu cały zestaw kąpielowy, który zawiera wszystkie niezbędne elementy do kąpieli malucha.

Wyprawkę dla niemowlaka najlepiej zakupić na kilka miesięcy przed porodem, gdyż zawsze się może zdarzyć, że dziecko zechce przyjść na świat przed terminem. Ubranka dla dzidziusia lepiej kupować na bieżąco, bo bardzo szybko rośnie i może w ciągu miesiąca wyrosnąć z jednego rozmiaru.