Zdjęcia sferyczne są coraz popularniejsze

W odróżnieniu od tradycyjnej fotografii pozwalają uchwycić widok 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie. Nie jest ograniczona kadrem, który ukazuje tylko wycinek rzeczywistości. Jeśli wyświetlimy je w specjalnym programie lub nawet w przeglądarce internetowej odniesiemy realistyczne wrażenie przebywania w miejscu wykonywania fotografii. Będziemy mogli również swobodnie rozglądać się wokół. Żeby uzyskać ten efekt nie potrzebujemy już nawet specjalistycznego sprzętu.

Profesjonalista wykona piękne zdjęcia sferyczne

zdjęcie sferyczneJest to znakomita alternatywa dla tradycyjnej fotografii. Dużą zaletą jest to, że zdjęcia panoramiczne dają pełen obraz (360°) prezentowanej lokalizacji. Odbiorca może swobodnie rozejrzeć się w każdym kierunku i poczuć tak, jakby znajdował się w oglądanym miejscu. Zdjęcie sferyczne to doskonały sposób na przedstawienie obiektu i jego otoczenia. Dzięki temu oglądający nie musi już zastanawiać się, co znajduje się pomiędzy poszczególnymi kadrami. Jest to świetny sposób na prezentację nieruchomości, w tym hoteli i mieszkań i atrakcji turystycznych. Idealnie nadają się do zaprezentowania przestrzeni. Bardzo często korzystają z nich biura nieruchomości. Profesjonalne firmy wykonujące zdjęcia sferyczne specjalistycznym sprzętem znajdziemy niemal w każdym mieście. Zdjęcia zrobione w ten sposób wyglądają naprawdę efektownie. Profesjonalista wykonuje zdjęcia najwyższej klasy sprzętem, wyposażonym w dedykowane do tego typu zdjęć obiektywy oraz specjalne statywy i głowice. Po wykonaniu serii zdjęć należy jeszcze umiejętnie je połączyć przy pomocy programu do edycji. Jest to najważniejszy etat powstawania panoram sferycznych. Od tego zależy czy oglądana przestrzeń będzie wyglądała dobrze. Przejście pomiędzy kolejnymi zdjęciami musi być płynne, by efekt panoramy był jak najlepszy.

Uzyskamy w ten sposób widok bardzo dobrze odwzorowujący rzeczywistość. Będziemy mogli zobaczyć wszystkie szczegóły otoczenia. Możemy w ten sposób oglądać atrakcje turystyczne. Ich panoramy bez problemu można znaleźć w internecie. Wiele firm decyduje się na tego typu reklamę. Przykładem mogą być hotele. Umożliwiają obejrzenie oferowanych pokoi w widoku 360 stopni. Często korzystają z tego również gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie.