szczęki hamulcowe do wózków widłowych

Części zamienne do wózków widłowych

Wszystkie części wpływające na bezpieczeństwo pracy wózkami widłowymi zawsze powinny być najwyższej jakości. Warto więc wybrać produkty z wyższej półki, czyli oryginalne, niż zakupić tani zamiennik, który przy najbliższej okazji się zepsuje. Podczas okresowego przeglądu największą uwagę trzeba przywiązać do elementów składowych układu hamulcowego, ponieważ to on ma zapewnić bezpieczeństwo w trakcie pracy. Wystarczą poluzowane szczęki, czy starte klocki, aby doszło do tragicznego w skutkach wypadku zagrażającemu życiu nie tylko operatora, ale także innych pracowników.

Układ hamulcowy i wymiana szczęk

szczęki hamulcowe do wózków widłowychUkład hamulcowy odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie pracy. Musi być więc często nadzorowany i doglądany, by nie okazało się, że któraś z części jest uszkodzona. Produkty pochodzące od sprawdzonego producenta sprawiają, że zarówno hamulec nożny, jak i ręczny są w stanie poradzić sobie z hamowaniem nawet gdy wózek jest załadowany. Warto jednak pamiętać, aby szczęki hamulcowe do wózków widłowych był wymieniane wystarczająco często. Zużywają się one zdecydowanie szybciej niż klocki, dlatego podczas okresowych przeglądów należy zwracać na się specjalną uwagę. Pierwsze objawy awarii będą odczuwalne podczas jazdy, gdy hamując pojazd będzie ściągany w którąś ze stron. Oznacza to, że trzeba zakupić właściwe szczęki hamulcowe dedykowane do konkretnego modelu wózka widłowego, aby zachować dobrze działający układ hamulcowy. Tylko w ten sposób – poprzez częste przeglądy oraz sprawne wymiany jesteśmy w stanie utrzymać cały wózek w dobrym stanie. Nowe szczęki nie należą do najtańszych elementów układu, gwarantują jednak najwyższe bezpieczeństwo bez względu na wagę pojazdu. Producenci często starają się przekonać, aby wymieniając szczęki zdecydować się na tańszy odpowiednik, który posiada te same parametry. Jednak osoba, która dobrze zna budowę wózka i układu hamulcowego zdaje sobie sprawę, że wybierając zamiennik ryzykuje zdrowie swoje i innych pracowników.

Najważniejsze by pamiętać o częstych przeglądach układu hamulcowego. Gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do jego stanu warto skorzystać z pomocy mechanik,a który sprawdzi stan wszystkich elementów i poinformuje o ewentualnych awariach. Warto jednak podkreślić, że jeśli jakakolwiek część będzie nadawała się do wymiany to mechanik ma zakupić oryginalną część wprost od producenta.

Leave a Comment