Marketing

Gadżety reklamowe – które się sprawdzą?

Myśląc o prowadzeniu dziań reklamowych firmy, stajemy przed wyborem jaką formę powinny one przyjąć aby były jak najbardziej skuteczne. W tym celu powinniśmy zastanowić się nad właściwym wyborem gadżetów reklamowych, które będą reprezentowały naszą firmę podczas różnych wydarzeń. Jakie więc należy wybrać aby zyskać jak największe grono odbiorców?

Duży rozmach – balony

balony z nadrukiemJedną z najbardziej popularnych okazji aby zareklamować firmę są wszelkiego typu imprezy plenerowe, odbywające się w okolicach jej siedziby. W takich wypadkach najlepszym nośnikiem okażą się balony z nadrukiem. Są to balony dużych rozmiarów, ustawiane na przykład przy stoiskach podczas wydarzeń, których fundatorem lub też organizatorem jest nasza firma. Podstawową zaletą jest ich wielkość sprawiająca, iż stoisko naszej firmy będzie widoczne z daleka, niezależnie od obszaru na jakim odbywa się dane wydarzenie. Kolejnym ich atutem jest fakt, że zazwyczaj są na nich nadrukowane informacje dotyczące naszej firmy. Sprawdzą się one także w przypadku gdy ustawimy je na przykład przy wejściu do naszego biurowca, dzięki temu nasi klienci będą poinformowani gdzie się znajdują.

Drobne upominki czyli gadżety reklamowe

Kolejnym skutecznym sposobem reklamy będą drobne gadżety, które będziemy rozdawać naszym klientom. Do najpopularniejszych z nich należą:gadżety reklamowe

  • długopisy,
  • smycze,
  • kubki,
  • koszulki.

Sprawią one, iż klient który je otrzyma nie tylko pozna naszą firmę lecz także poczuje się przez nią doceniony co wpłynie na podjęcie przez niego decyzji o skorzystaniu z jej usług. Współcześnie wykorzystuje się popularne nadruki na balonach. Jest to świetne rozwiązanie, gdy nasza firma bierze udział w organizacji różnego typu imprez z udziałem dzieci. Dzięki temu każde obecne na takich wydarzeniach dziecko, otrzyma od nas balon na którym zostaną umieszczone informacje na temat naszej firmy. Kolejnym świetnym pomysłem okaże się jeśli na takich imprezach, uczestnicy będą mogli otrzymać od nas kalendarze z logo naszej firmy. Sprawi to, iż nie tylko zyskamy dodatkową formę promocji lecz także zbudujemy pozytywny wizerunek swojej firmy. Takie kalendarze okażą się bardzo funkcjonalnym upominkiem, który może posłużyć naszym klientom w codziennym życiu. Kolejnym dobrym rozwiązaniem będzie jeśli wcześniej spakujemy nasze gadżety w torby reklamowe z nadrukiem. Dzięki temu podczas trwania imprezy możemy rozdawać gotowe prezenty, które będą reklamą naszej firmy. Możemy również wykorzystać je jako nagrody w różnego rodzaju konkursach.

Dodatkowe korzyści – kalendarz

kalendarze trójdzielne dla firmW przypadku gdy prowadzimy dużą firmę, zajmującą się hurtową dystrybucją różnych towarów, dobrym pomysłem na uskutecznienie działań reklamowych okażą się kalendarze trójdzielne dla firm. Taki gadżet będziemy mogli dodawać do zamówień naszych stałych klientów, dzięki czemu poczują się oni docenieni oraz otrzymają wyraźny sygnał, iż zależy nam na rozwijaniu dalszej współpracy. Ponadto odwiedzający ich klienci będą mogli zauważyć naszą ofertę, która może ich zaciekawić. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko poprawimy kontakty biznesowe ze współpracownikami lecz także dotrzemy z ofertą do jeszcze szerszego grona potencjalnych klientów.

Zawsze trendy – torby

torby z nadrukiemWedług portalu www.reklama.pl w ostatnich czasach wiele firm zwraca szczególną uwagę aby gadżety promocyjne stały się funkcjonalne w codziennym życiu. Dlatego dużą popularnością cieszą się torby ekologiczne z nadrukiem. Takie torby są przede wszystkim wykonane z bawełny co sprawia, że są one przyjazne dla środowiska. Ponadto są one bardzo funkcjonalne na przykład podczas codziennych zakupów. Kolejną ich zaletą jest to, iż są one wielorazowego użytku i mogą posłużyć na długie lata. Dzięki nim nasza firma zyska nie tylko dodatkową reklamę lecz także dobrą opinię jako tej, która przywiązuje uwagę do tematów związanych z ekologią. Sprawi to, iż nasi klienci obdarzą nas jeszcze większym zaufaniem co przełoży się na gotowość do częstszego korzystania z oferty naszej firmy.

Na koniec kilka zdań

Prowadzenie skutecznych działań promocyjnych wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich form lecz także bycia na bieżąco. Dzięki temu możemy osiągnąć sukces promocyjny, który w przyszłości pozytywnie przełoży się na nasze wyniki finansowe. Warto jednak pamiętać aby zwrócić szczególną uwagę na to jaką jakość mają dane gadżety, gdyż często zdarza się, że nawet te najbardziej trwałe ulegają zniszczeniu, stając się niefunkcjonalnymi przedmiotami. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu wszystkich działań marketingowych, nasza firma zyska nie tylko rozgłos lecz przede wszystkim wyrobi sobie dobrą opinię, która pomoże pozyskiwać coraz to nowych klientów.  

Leave a Comment