pokój dziecka

Jak w łatwy sposób zmienić pokój dziecka?

Pokój dziecka powinien być nie tylko przestronny, ale i dobrze wyposażony, aby nasza pociecha z przyjemnością spędzała w nim czas. Zabawy umili ładny wystrój, a wygodne łóżko pokryte kolorową pościelą będzie miejscem, w którym – po wyczerpującym dniu – dzieci będą mogły odzyskać energię na następny dzień radosnego szaleństwa.

Pobudź wyobraźnię dziecka

pokój dzieckaŚciany to duża powierzchnia, dlatego też warto ją dobrze wykorzystać, bo w ten sposób wprowadzi do pomieszczenia wesołą atmosferę. Pokój dziecka ożywią nowoczesne tapety, których ciekawe wzory będą pobudzać wyobraźnię najmłodszych. Tapeta z piratami pozwoli dzieciom przenieść się na statek w poszukiwaniu przygód, a syrenki sprawią, że niejedna dziewczynka zostanie księżniczką mórz. Sklepy z tapetami znajdujące się w Warszawie proponują nie tylko bajkowe wzory, ale także coś dla starszych pociech – tapety z mapą świata lub z żywo wyglądającymi zwierzętami, z różnymi markami samochodów, z konstelacją i wiele innych. Ciekawym sposobem na dekoracje ścian jest też wykorzystanie specjalnej farby tablicowej, która pozwala na to, aby pokrywać ją kredą – dla dzieci będzie to wyjątkowy sposób na pokazanie swojej kreatywności. Ucieszą się też dlatego, że ich wpływ na wygląd pomieszczenia będzie widoczny dla każdego! Kredę można zmyć w dowolnym momencie i pokryć ścianę nowym rysunkiem – to sprawi, że dzieci każdego dnia będą mogły zmienić wystrój wnętrza. Sklepy z Warszawy polecają także wysokiej jakości obrazki i plakaty oprawione w ramki – jeżeli zdecydujemy się na gładkie tapety, warto wówczas w ten sposób urozmaicić wygląd ścian.

Podkreśl styl pokoju dziecka

naklejki ścienne z imieniem dzieckaWśród oryginalnych, a przy tym dość tanich dekoracji wymienia się także naklejki na ścianę dla dzieci. Dzięki nim można w dowolny sposób zaaranżować wnętrze. Producenci polecają między innymi naklejki ścienne z imieniem dziecka – z takiej dekoracji nasza pociecha na pewno się ucieszy i poczuje, że tak ozdobiony pokoik to jej miejsce, w którym można bardzo miło spędzać czas. Wykorzystanie naklejek ściennych ma wiele zalet – przede wszystkim naklejki nie wymagają szczególnej pielęgnacji – czyszczenie polega po prostu na przetarciu ich wilgotną szmatką. Są przy tym wyjątkowo trwałe. Gdy zdarzy się, że szablon już znudzi się dziecku, nie ma się czym martwić – usuwanie naklejki także jest proste: wystarczy podważyć naklejkę i powoli, acz zdecydowanie, oderwać ją. Jeżeli wcześniej użyliśmy wysokiej jakości tynku i farby, to ściana powinna pozostać nieuszkodzona, ponadto praktycznie od razu można przykleić nową naklejkę.

Pomóż dziecku utrzymać porządek

pojemniki dla dzieciZ pewnością nasza pociecha posiada wiele zabawek – te, które sami jej kupiliśmy oraz te, które dostała w prezencie od najbliższych: i wszystkimi uwielbia się bawić! Codziennie na dywanie widzimy rozrzucone klocki, pluszaki, samochodziki, lalki, puzzle czy gry planszowe… Zostawienie takiego bałaganu do wieczora sprawia, że jeszcze przed snem, już zmęczeni, musimy uporządkować wszystkie rzeczy, aby pomieszczenie znów prezentowało się dobrze. Jeżeli sprawimy dziecku atrakcyjne pojemniki do przechowywania, to z pewnością samo chętnie będzie chować do niego maskotki po skończonej zabawie. Producenci proponują pojemniki dla dzieci w postaci drewnianych lub plastikowych pudełek, a także materiałowych skrzynek i koszy. Dzięki nim każda zabawka szybko znajdzie swoje miejsce. Kolorowe i ciekawe wzory zachęcą dziecko do sprzątania, a przy tym takie pojemniki będą dobrze wyglądały w pokoju.

Co jeszcze się sprawdzi?

pokój dzieckaInne elementy dekoracyjne, które według www.dobrzemieszkaj.pl sprawdzą się w pokoju dziecka, to na przykład:

  • naklejki pod kontakt,
  • tabliczki ozdobne z rysunkami lub cytatami,
  • tablice korkowe,
  • fototapety,
  • girlandy dekoracyjne,
  • drewniane literki.

Pamiętajmy jednak, że we wszystkim najważniejszy jest umiar – nie chcemy przecież przesadzić i przytłoczyć dziecka natłokiem różnokolorowych wzorów, taki nadmiar bodźców sprawi, że nasza pociecha nie będzie wiedziała, na czym się skupić. W związku z tym aranżacja powinna być przeprowadzona ze smakiem. Jeżeli wybieramy różową tapetę z niebieskimi sowami, odpuśćmy sobie naklejki na okno w postaci zebr i tygrysów oraz kolorowy dywan w rysunkowe kwiaty.

Na koniec kilka słów

Dobierając dekorację, skupmy się na zainteresowaniach dziecka – jeśli wiemy, że nasza pociecha fascynuje się zwierzątkami – kierujmy się w tę stronę. W przypadku, gdy w jednym pokoju będzie przebywać dwójka dzieci, zadbajmy o to, aby każde z nich czuło się w pomieszczeniu dobrze – wykorzystanie farby tablicowej lub po prostu wstawienie tablicy może być tu dobrym rozwiązaniem, gdyż pozwoli każdego dziecku na swój akcent w pokoju.

Leave a Comment