podróże

Jak przygotować się do podróży?

Lato to czas częstych podróży, nie tylko po kraju, ale także wyjazdów zagranicznych. Podczas przygotowań bardzo często znajdujemy się w euforii, dlatego czasem bywa, że zapominamy o naprawdę ważnych sprawach. Warto więc kierować się rozsądkiem i, zanim wyruszymy, dokładnie przemyśleć, co może sprawić nam problem, aby nie zostać zaskoczonym w żaden sposób.

Jaką formę podróży wybrać?

tanie bilety lotniczeZ pewnością w dalekiej podróży będzie liczyć się dla nas przede wszystkim wygoda. Wówczas, mając do wyboru takie środki transportu jak: pociąg, samochód, autokar, samolot; największy komfort uzyskamy na pewno podczas lotu. W samolotach każdy podróżny ma jedno, przypisane sobie miejsce, nie ma więc możliwości tłoczenia się czy stania, tak jak dzieje się to często w pociągach. Istotną kwestią dla wielu osób decydujących się na podróż drogą powietrzną jest jednak cena. Wyruszając z Bydgoszczy, na tanie bilety lotnicze można trafić, przeglądając wyszukiwarki lotów obfitujące w promocje lotnicze i oferty last minute.Wśród najpopularniejszych, najczęściej wybieranych kierunków wymienić można Włochy, Hiszpanię, Francję czy Portugalię, a ceny podróży zaczynają się już od kilkunastu złotych! W wielu sytuacjach, im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym większa zniżka może nas czekać – dlatego jest to doskonała opcja dla łowców okazji, którzy chcą pozwiedzać stolice największych krajów europejskich, nie wydając przy tym ogromnych pieniędzy.

O czym pamiętać po rezerwacji biletów?

tanie bilety lotniczeGdy już zarezerwujemy bilety, zadbajmy też o transport na lotnisko. W większości miast lotniska znajdują się na ich uboczu – tak jest między innymi w Bydgoszczy. Wówczas dojazd komunikacją miejską może być utrudniony – w takiej sytuacji możemy zdecydować się na przejazd taksówką. Warto zadbać o zapas czasu, aby nie stresować się, czy aby na pewno zdążymy na odprawę. W razie potrzeby możemy przejrzeć także oferty firm przewozowych, specjalizujących się w transferach na lotnisko znajdujących się w innym mieście niż to, w którym mieszkamy. To również wielka wygoda, gdyż nie musimy się wówczas martwić o to, czy pociąg lub autobus PKS nie będzie opóźniony; czy znajdziemy miejsce na nasz bagaż; oraz czy bez problemu trafimy z dworca na lotnisko.

W co się spakować?

walizki do RyanairaWedług tipy.interia.pl jeżeli decydujemy się na podróż liniami Ryanair, koniecznie należy wziąć pod uwagę to, że bagaż podręczny powinien być zgodny ze specyfikacjami tej linii lotniczej, dlatego podstawą podczas czekającej nas podróży będą specjalne walizki do Ryanaira. Odznaczają się one konkretnymi wymiarami, które nie sprawiają problemów podczas lotu, a przy tym są wygodne i poręczne. Mając możliwość podróży inną linią, nie musimy myśleć o tego typu restrykcjach. Wówczas doskonale sprawdzą się walizki do samolotu dostępne w każdym sklepie dysponującym takim towarem. Wykonanie walizek z tworzywa ABS oraz wyposażenie ich w stelaż aluminiowy zapewnia im lekkość, a kółka z kauczuku lub tworzywa kauczukopodobnego ułatwiają transport. W razie potrzeby możemy pomyśleć o walizkach wyposażonych w specjalne przegródki na laptopa. Wśród ofert producentów znajdziemy:

  • walizki kabinowe, średnie i duże,
  • antykradzieżowe – posiadające specjalne, dodatkowe zabezpieczenia,
  • walizki specjalistyczne,
  • podróżne torby,
  • plecaki,
  • kuferki,
  • kosmetyczki.

Dokąd lecimy?

podróżeWybierając kraj poza granicami Polski, musimy zaopatrzyć się w walutę przyjmowaną w danym miejscu. Kantor walutowy znajdziemy w każdym mieście, w Warszawie placówki umiejscowione są także na lotniskach. Możemy wcześniej zapoznać się z kursami danej waluty – franka, dolara, euro, korony, funta, jena czy wielu innych. Kantor powinien stanowić niezbędny przystanek podczas naszych przygotowań do wyjazdu. W dużych miastach, takich jak Warszawa, znajduje się wiele placówek – godziny ich otwarcia możemy wcześniej sprawdzić na ogólnopolskiej mapie kantorów. Po powrocie do kraju możemy z powrotem wymienić niewydaną gotówkę na naszą walutę.

Podsumowując temat

To najważniejsze kwestie, dzięki którym będziemy dobrze przygotowani do wyjazdu. Jeśli nie zapomnimy o niczym, możemy liczyć na to, że nasz wyjazd stanie się zupełnie bezstresowym, niezwykle relaksującym przeżyciem, podczas którego nie dotkną nas żadne zmartwienia. Z pewnością jedna udana podróż samolotem zachęci nas do podejmowania kolejnych wycieczek za pomocą tego środka lokomocji, a każda następna eskapada zapewni nam nowe wrażenia, których nie zapomnimy przez długie lata. Pamiętajmy więc też o aparacie fotograficznym, dzięki któremu uwiecznimy odwiedzone przez nas miejsca na zdjęciach.

Leave a Comment