warsztat samochodowy

Jak wyposażyć warsztat samochodowy?

Warsztaty samochodowe są jednymi z najpopularniejszych punktów usługowych, nawet w małych miejscowościach działa kilka takich miejsc. Sprawia to że kierowcy mają duży wybór jeśli chodzi o to gdzie oddać swoje auto do naprawy. Jak zatem powinien być wyposażony warsztat tak abyśmy mieli pewność, że naszym samochodem zajmą się profesjonaliści.

Odpowiednie narzędzia są niezbędne

warsztat samochodowyPodstawą sprawnie działającego warsztatu samochodowego, powinny być niezawodne narzędzia. To właśnie one umożliwiają sprawną i szybką naprawę, wielu usterek naszych samochodów warto zatem zadbać aby były one jak najwyższej jakości, a także posiadały wymagane atesty i certyfikaty. Na podstawie branżowego portalu warsztat.pl należy tutaj wspomnieć między innymi o :

  • kluczach wykonanych z wysokiej jakości materiału
  • różnego rodzaju urządzeniach pomiarowych
  • odpowiednio dopasowanych środkach do konserwacji poszczególnych części samochodu

Te i wiele innych akcesoriów oraz ich odpowiedni dobór sprawiają że większość serwisów może szybko i niezawodnie wykonywać oferowane usługi. Jednym z najbardziej przydatnych urządzeń są najazdy samochodowe ułatwiające wykonywanie koniecznych napraw. Umożliwiają one swobodny dostęp do poszczególnych części auta bez konieczności schylania się czy kładzenia na ziemi. Dobrym rozwiązaniem są także podnośniki nożycowe, dzięki zastosowaniu podnośników hydraulicznych umożliwiają one podniesienie naprawianego auta na odpowiednią wysokość, umożliwiającą mechanikowi dostęp na przykład do elementów jego podwozia.

W trosce o bezpieczeństwo klientów

wyważarki do oponCoraz więcej warsztatów samochodowych zwraca szczególną wagę na odpowiednie ustawienia parametrów części jezdnych samochodu, wpływa to przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo jego prowadzenia. W tym celu wyposaża się warsztaty samochodowe w urządzenia do geometrii kół, które dzięki odpowiednim systemom komputerowym i odpowiedniemu oprogramowaniu umożliwiają precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów układu jezdnego. To jednak nie jedyne narzędzie służące poprawie bezpieczeństwa jazdy, kolejnym z nich są wyważarki do opon pozwalające na ustawienie ich odpowiednich parametrów poprawiających przyczepność samochodu. Zazwyczaj są one stosowane przy ich wymianie na nowe lub z letnich na zimowe. Poza wymienionymi przyrządami warsztaty samochodowe wyposażone są także w specjalne tablice służące do odpowiedniego ustawienia wysokości i rozbieżności świateł. To z pozoru proste narzędzie pozwala na precyzyjne ich dopasowanie tak by oświetlały daną część drogi.

Dbałość o wagę

wagi samochodoweKolejną czynnością wykonywaną przy naprawach samochodów jest ich ważenie, ma to na celu sprawdzenie czy nie przekracza on dopuszczalnej masy pojazdu. Ma to duże znaczenie gdyż w przypadku gdy zostaniemy skontrolowani przez odpowiednie służby możemy zapłacić wysokie kary jeśli nasz pojazd przekroczy określoną w przepisach wagę. Dlatego przy wyborze warsztatu któremu zlecimy naprawę naszego samochodu warto zwrócić uwagę czy jest on wyposażony w wagi samochodowe, które pozwolą go zważyć i określić czy zamontowane części nie spowodowały przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej. Innymi przyrządami wykorzystywanymi w tym celu są wagi najazdowe pozwalające określić wagę wybranych części naszego samochodu, które zostały poddane modyfikacjom mogącym zwiększyć masę pojazdu. Szukając takich wag warto zwrócić się do jednego z ich producentów z terenu województwa lubelskiego, którzy oprócz ich sprzedaży oferują także pomoc w montażu, oraz zadbają aby zawsze miały ważną homologację.

Kwestie organizacyjne

warsztat samochodwyWedług motofocus.pl ostatnią rzeczą która powinna zwrócić uwagę klienta, są wszelkie elementy składające się na sprawne działanie warsztatu. Chodzi przede wszystkim o ilość zatrudnionych w nim mechaników, oraz posiadane przez nich umiejętności i uprawnienia. Wpływają one na poziom fachowości i szybkość wykonywania określonych napraw a także ich koszt. Są to elementy które mogą wpłynąć na wybór tego czy innego warsztatu samochodowego, przez przyszłych klientów. Równie ważne są też warunki ich pracy, to czy warsztat jest odpowiednich rozmiarów posiada wymagane systemy bezpieczeństwa, oraz jaka panuje w nim atmosfera. Te i szereg innych czynników daje klientowi pewność, że dana usługa zostanie wykonana w odpowiedni sposób zgodny z jego oczekiwaniami.

Podsumowując

Jak widać współczesne warsztaty samochodowe powinny spełniać szereg rozmaitych wymogów wpływających na wysoką jakość oferowanych usług. Dobrze wyposażone serwisy samochodowe cieszą się zaufaniem stałych klientów, oraz wysokimi miejscami w rankingach takich firm organizowanych przez producentów samochodów.   

Leave a Comment